середа, 30 квітня 2025 р.

Протидія залученню дітей до протиправної діяльності та вербування




Останнім часом почастішали випадки       залучення дітей до протиправної діяльності в інтернеті.


У світлі останніх подій, коли в Україні триває повномасштабна війна, питання безпеки дітей в онлайн-просторі стало особливо актуальним. Діти все частіше стають свідками або постраждалими від дезінформації, кібербулінгу та інших форм насильства, які можуть мати серйозні наслідки для їхнього психічного здоров’я та добробуту . Ба більше, інтернет-простір є окремим місцем, де відбуваються події, що прямо впливають на результат воєнних дій. Ба більше, деякі зміни в інтернет-просторі напряму впливають на результат воєнних дій. Адже наш ворог активно використовує величезний арсенал інструментів та засобів, щоби впливати на наше життя: інформаційно-психологічні спеціальні операції, фейкові факти, дезінформація, а з недавнього часу ще й активне залучення неповнолітніх до злочинів, що спрямовані на підрив національної безпеки та суверенітету України. В умовах повномасштабного вторгнення діти починають отримувати інформацію про війну через соціальні мережі, новинні сайти або онлайн-ігри. Це може викликати у них тривогу, страх або навіть депресію. Тому важливо не лише навчити дітей критично оцінювати інформацію, але й надати розуміння того, що дії, які вони роблять в онлайні, мають вплив на їх офлайн-світ.

   Злочинці обіцяють подарунки, “легкі гроші”, “прості завдання” та швидкий заробіток. Ось як у цьому відеотік-ток . Або як у цьому рілс. Важливо, щоб ви були пильними. Бо ворог може маніпулювати нашими емоціями та станом, обіцяючи, що нас ніколи не знайдуть та що ми не будемо нести відповідальності. Пам’ятайте, що правоохоронні органи володіють всіма доступними засобами, щоб знайти винних та притягти їх до відповідальності.

УВАГА! Діти з 14 років несуть кримінальну відповідальність за тяжкі злочини. Підпали автівок, виготовлення вибухонебезпечних речовин та робота з ворогом є диверсійною діяльністю, що згідно з ККУ є тяжким злочином. У межах цього передбачена відповідальність, у тому числі кримінальна навіть з позбавленням волі на термін до 15 років!

Що робити, якщо тобі пропонують “легкі гроші”?

  1. Нічого не надсилати та повністю припинити спілкування.
  2. Зробити скріни екрана та надіслати їх у чат-бот СБУ @spaly_fsb_bot “Спали фсбшника”.
  3. За потреби звернутися за психологічною підтримкою: 1545*3, Консультації | TeenergizerЛа Страда – Україна, підтримка від стопсекстинг. Усі ресурси – безкоштовно та анонімно.
  4. Якщо злочинець Вас лякає правоохоронцями, то нагадуємо: звернення до правоохоронців пом’якшує відповідальність.

Додаткові відео на тему:

1.https://www.instagram.com/reel/DCHGCTbt4Hh/?igsh=dzY2N3V0NXR1Mnk0

2.https://www.instagram.com/reel/DDPTXwixPO5/?igsh=MXcxYXJrdnc3czYwbQ==

Шановні батьки! 

Звертаємо Вашу увагу на те, що неповнолітніх осіб активно залучають до протиправної діяльності на користь ворога! На жаль, злочинці активно використовують інтернет-середовище, щоб залучати дітей до протиправних дій: від збору інформації та закінчуючи терористичною діяльністю. 

Часто злочинці заохочують дітей тим, що “оскільки вони є неповнолітніми особами, то їм нічого не буде” за ці дії, які на початку видають, “як нічого особливого, нічого складного, легкий заробіток тощо”. Наприклад, щось сфотографувати, наклеїти постер тощо. Проте потім ці завдання стають складнішими та небезпечнішими. 

УВАГА! Оскільки, диверсійна діяльність є тяжким злочином, то для дітей з 14 років передбачена відповідальність до 15 років позбавлення волі! 

Поради батькам 

  1. Спілкуватися з дітьми та пояснювати їм про потенційні ризики залучення до протиправної діяльності.
  2. Налаштувати приватність у телеграмі та інших соціальних мережах. Безкоштовні гайди з інструкціями – тут.
  3. Додаткову інформацію можна шукати – тут.
  4. Якщо дитині написали з пропозицією “легкого заробітку” – @spaly_fsb_bot. Бот від СБУ “Спали фсбшника”.
  5. У випадку питань щодо безпеки в інтернеті – звертатися на гарячі лінії: 1545*3, Консультації | TeenergizerЛа Страда – Україна.
  6. Відео, яке можна переглянути з дитиною та обговорити його разом: Відео для уроку   
  7. Підтримка від стопсекстинг. Безкоштовно та анонімно.

Можете також підписатися на тік-ток ГО СтопСекстинг та поділитися посиланням на тік-ток з дітьми. Там багато цікавого про безпеку в онлайні.

Детальніше про тему можна дізнатися на безкоштовному вебінарі від ГО СтопСекстинг

Немає коментарів:

Дописати коментар

Міжнародний День сім’ї

                                        Соціальна -  сихологічна служба                                                                     ...